Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 26 grudnia 2024 r. Imieniny: Dionizego, Kaliksta, Szczepana
 Wiadomości lokalne
» Będzie koncepcja budowy ekranów akustycznych wzdłuż obwodnicy
» Pijani kierowcy na stalowowolskich drogach
» Muzeum Regionalne: wigilia z wieloma tradycjami
» Huta Stalowa Wola z kontraktem na 9 mld zł
» Niech to światło pokoju zagości w naszym mieście, zagości w naszych sercach
» Kolędowanie z Golec uOrkiestrą
» Pierwsza gwiazdka nad Stalową Wolą
» Nie będzie sylwestra, będą podwyżki...
» Zabieramy się do pracy - tak prezydent miasta komentuje budżet na rok 2025
» Mobilny tomograf komputerowy już w naszym szpitalu
» Komunikat MZK
» Zwiększenie potencjału ratowniczego w gminie Pysznica dzięki wsparciu Funduszy Europejskich
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Pierwsza wystawa o księdzu profesorze Wilhelmie Gaju-Piotrowskim w stulecie jego urodzin
» IRA - koncert
» Modna w stylu art déco
» Blask art déco. Kolekcja Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Nowa jakość na Siedlanowskiego 2
»Nowa jakość na Siedlanowskiego 2
»Retrospektywy: Festiwal Filmowy NNW w Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego
»Naukowym okiem o odzysku energii z odpadów
»Akt erekcyjny pod most wmurowany
»Kongres Armia - Stalowa Wola 2024
Więcej » 
Wiadomości lokalne / EDU Strefa

Piątek, 21 czerwca 2024 r. godz. 22:00     /Artykuł sponsorowany/
Przyspiesz swoją karierę z Wydziałem Mechaniczno-Technologicznym

Przyspiesz swoją karierę z Wydziałem Mechaniczno-Technologicznym!
Przyspiesz swoją karierę z Wydziałem Mechaniczno-Technologicznym!
Studia na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym (WMT) to niepowtarzalna szansa na połączenie pasji z nauką i dynamicznym rozwojem. Pojazdy od zawsze fascynują swoich kierowców, którzy często pragną poprawić ich osiągi czy sposób prowadzenia. Współczesne silniki spalinowe posiadają ogromny potencjał w zakresie zwiększania wydajności zarówno przez modyfikacje mechaniczne, jak i zmiany w algorytmach sterujących ich pracą. Aby skutecznie dokonywać tych ulepszeń, potrzebna jest jednak specjalistyczna wiedza na temat budowy i działania silnika.

Zrozumienie działania nowoczesnych silników spalinowych i układów napędowych to klucz do ich efektywnego tuningu. Bez odpowiednich umiejętności i wiedzy, próby modyfikacji mogą przynieść efekty odwrotne do zamierzonych. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie, program studiów na kierunku inteligentne systemy i technologie produkcji na WMT obejmuje zajęcia o nazwie "Tuning silników spalinowych". Dzięki naszemu innowacyjnemu podejściu studenci mają unikalną możliwość poznania konstrukcji silników i układów napędowych pojazdów, zgłębiania tajników ich sterowania oraz nauki poprawnej modyfikacji w celu polepszenia osiągów. To właśnie na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym studenci uczą się, w jaki sposób wyżyłować silnik do ostatniego konia mechanicznego, który w nim drzemie.

Jeśli znudziła Ci się klasyczna formuła studiowania i pragniesz nauczyć się czegoś nowego, realizując jednocześnie swoje motoryzacyjne pasje, dołącz do nas. Na WMT znajdziesz wielu entuzjastów motoryzacji, którzy razem z Tobą będą dzielić i rozumieć tę fascynację.

Poza samym programem studiów, masz także możliwość wzięcia udziału w działalności koła naukowego zajmującego się zarówno nowoczesną, jak i zabytkową motoryzacją. To idealne miejsce dla osób, które pragną poszerzać swoją wiedzę, zdobywać praktyczne umiejętności i nawiązywać cenne kontakty w świecie motoryzacji.

Jednak studia na WMT to nie tylko motoryzacja. Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli oferuje atrakcyjne możliwości kształcenia na studiach inżynierskich i magisterskich, stacjonarnych i niestacjonarnych. Kierunki na WMT mają charakter praktyczny, dostosowany do dynamicznych zmian na rynku pracy. Zapraszamy zarówno osoby świeżo po maturze, jak i te, które już posiadają doświadczenie zawodowe, ale pragną zdobyć nową wiedzę i podnieść swoje kwalifikacje. Na naukę nigdy nie jest za późno - niezależnie od wieku.

Kandydaci na studia mogą wybierać następujące kierunki studiów:

- inteligentne systemy i technologie produkcji (studia inżynierskie stacjonarne i niestacjonarne) - NOWOŚĆ. Studenci tego kierunku uczą się wykorzystywać inteligentne systemy w technologiach produkcji, programować komputery, mikrokontrolery, urządzenia mobilne, obrabiarki CNC, sterowniki PLC oraz obsługiwać roboty i drony. Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w firmach stosujących systemy inteligentnego wspomagania produkcji lub prowadzić własną działalność gospodarczą jako programiści czy informatycy utrzymania produkcji zautomatyzowanej.
zarządzanie i inżynieria produkcji (studia inżynierskie stacjonarne i niestacjonarne)
- zarządzanie i inżynieria produkcji (studia inżynierskie stacjonarne i niestacjonarne) - kierunek ten łączy wiedzę z zakresu inżynierii produkcji w przemyśle maszynowym z ekonomią i zarządzaniem. Studenci zdobywają umiejętności projektowania i nadzorowania systemów produkcyjnych, opracowywania technologii produkcji oraz zarządzania procesami produkcyjnymi. W ramach zajęć mogą poszerzać kompetencje w takich obszarach, jak programowanie robotów, uczenie maszynowe, odnawialne źródła energii, technologie motoryzacyjne, systemy rzeczywistości rozszerzonej, projektowanie CAD czy cyberbezpieczeństwo
- mechanika i budowa maszyn (studia magisterskie stacjonarne i niestacjonarne) - w ramach kierunku studenci zdobywają wszechstronną wiedzę z zakresu technologii, konstrukcji i eksploatacji maszyn, robotyki i automatyki. Absolwenci są przygotowani do pracy jako projektanci, konstruktorzy, technolodzy lub pracownicy nadzoru produkcyjnego. Program studiów obejmuje specjalistyczne zagadnienia związane z automatyzacją i robotyzacją produkcji oraz technikami komputerowymi w projektowaniu i procesach produkcyjnych.

Wiemy, jak cenny jest czas naszych studentów. Zajęcia odbywają się w ciągu trzech dni w tygodniu, co pozwala na dodatkową pracę, rozwijanie pasji lub odpoczynek. Studenci studiów niestacjonarnych mają zajęcia online oraz zjazdy w soboty i niedziele. Dzięki korzystnym rozkładom zajęć studenci mają możliwość podjęcia pracy zarobkowej. Politechnika Rzeszowska oferuje również stypendia (rektora, socjalne, dla osób niepełnosprawnych) oraz zapomogi. Dodatkową formą wsparcia jest Stypendium Prezydenta Miasta Stalowa Wola.

WMT ciągle unowocześnia swoje laboratoria i inwestuje w zaplecze naukowo-badawcze, by zapewnić absolwentom jak najlepszy start zawodowy. Studenci mają dostęp do nowoczesnych laboratoriów, pracowni robotyki, stanowisk do programowania i symulacji pracy robotów, przemysłowych stanowisk zrobotyzowanych, oraz laboratoriów VR i AR. Uczelnia dysponuje także pracownią dronów wyposażoną zarówno w drony szkoleniowe, jak i profesjonalne.

Wydział Mechaniczno-Technologiczny to nie tylko nauka, ale przede wszystkim pasja i innowacyjność. Przyjdź, zobacz i przyspiesz z nami swoją karierę!

REKRUTACJA: KLIKNIJ NA LINK.
Zdjęcia
Przyspiesz swoją karierę z Wydziałem Mechaniczno-Technologicznym!Przyspiesz swoją karierę z Wydziałem Mechaniczno-Technologicznym!Przyspiesz swoją karierę z Wydziałem Mechaniczno-Technologicznym!

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2024 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.


X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.