Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Niedziela, 13 kwietnia 2025 r. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
 Wiadomości lokalne
» Bez urzędników na Lazurowym Wybrzeżu?
» Leapmotor wkracza na polski rynek - nowa oferta samochodów elektrycznych w RIA
» Rafał Weber w gronie ukaranych posłów. Chodzi o okrzyk "morderca"
» Młodzież z Powiatu Stalowowolskiego wie, jak zapobiegać pożarom
» Dzielnicowi zatrzymali trzech poszukiwanych mężczyzn
» Komin Elektrowni Stalowa Wola zostanie wyburzony
» Zgon na przystanku autobusowym
» Poradnia dla osób z autyzmem dziecięcym. Jak działa?
» Kolejna akcja profilaktyczna za nami
» Modernizacja "Orlika" przy SLO zakończona
» 23-latek spędzi cztery lata w zakładzie karnym
» Sądowa batalia o remont Muzeum COP?
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Jarmark Wielkanocny w Rozwadowie
» Rowerowy gaik - rajd rowerowy w Lasy Janowskie
» Stalowa Wola odda hołd Ofiarom Zbrodni Katyńskiej
» Kolory i motywy - nowa wystawa Sławomira Tomana wkrótce w Galerii Karpińskiego
» Domowroty. Włodzimierz Puchalski
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Hospicjum w Stalowej Woli
»Hospicjum w Stalowej Woli
»Nowa jakość na Siedlanowskiego 2
»Retrospektywy: Festiwal Filmowy NNW w Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego
»Naukowym okiem o odzysku energii z odpadów
»Akt erekcyjny pod most wmurowany
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Kultura

Czwartek, 4 sierpnia 2022 r. godz. 13:36     /Magdalena Rodecka/
Uliczny spektakl 10 lat po premierze na Placu Piłsudskiego

Uliczny spektakl 10 lat po premierze na Placu Piłsudskiego.
Uliczny spektakl 10 lat po premierze na Placu Piłsudskiego.
Fot. Maciej Zakrzewski/TeatrKTO
5 sierpnia przed Miejskim Domem Kultury na Placu Piłsudskiego w Stalowej Woli krakowski Teatr KTO zaprezentuje monumentalne widowisko plenerowe.

- W roku, w którym pandemia koronowirusa zatrzymała świat, jest jeszcze bardziej dotkliwą diagnozą współczesnych mechanizmów, nieracjonalnych wyborów, strachu, nieuczciwości i dezinformacji. Coś co wczoraj wydawało się fikcją, dzisiaj może okazać się rzeczywistością… - czytamy na stronie teatru.

- Reżyser Jerzy Zoń w znakomity sposób posługuje się niewerbalnym językiem teatralnym. Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są - zachęca do udziału w widowisku Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.

Spektakl jest wstrząsającym studium kondycji ludzkiej. Scenariusz plenerowego widowiska inspirowany jest bestselerem portugalskiego noblisty Jose Saramago. Scenariusz plenerowego widowiska inspirowany jest bestselerem portugalskiego noblisty Jose Saramago.

Spektakl nominowany był do nagrody Total Theatre Award 2012 w Edynburgu w kategorii Physical/Visual Theatre, zaprezentowany dotychczas ponad 100 razy na 50 festiwalach na całym świecie m.in. w Korei Południowej, Iranie, Meksyku, Kolumbii, Hiszpanii, Portugalii, Austrii, Niemczech, Szkocji, Belgii, Rosji, Czechach, Rumunii, Ukrainie i Kostaryce.

To już trzecia wizyta krakowskiego Teatru KTO w Stalowej Woli. Pierwsza miała miejsce w 1988 roku podczas legendarnego Festiwalu Wyobraźni. Tym razem na Placu Piłsudskiego zobaczymy widowisko "Ślepcy" - spektakl, który porusza widzów pod każdą długością i szerokością geograficzną. Wstęp wolny. Początek o godzinie 21:00.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2025 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.


X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.